czwartek, 2 sierpnia 2018

Album

...z okazji przejścia na emeryturę, dla miłośników podróży, zrobiłam w tempie ekspresowym, bo taka była potrzeba, a tworząc go myślałam sobie, że bardzo, ale to bardzo chciałabym być na miejscu tych emerytów... Albo innych, na przykład mojego Wujka i Cioci - zapalonych rowerowych podróżników, którzy bez żadnej presji czasu i bez planowania, wyjeżdżają sobie, kiedy chcą, gdzie chcą, i którędy chcą. Jadą ile im się chce, a gdy im się nie chce, to rozbijają namiot i odpoczywają, burze przeczekują na przystankach, chłoną przyrodę i piękno polskich krajobrazów, wracają zmęczeni, ale zrelaksowani jednocześnie... Mam nadzieję, że na emeryturze będziemy tacy jak oni:-).

Oby do emerytury!


Album ma wymiar 30x30 cm i liczy sobie 22 karty (w tym 2 okładki).

21 komentarzy:

 1. Jak mi ZUS wyliczył, to ja jednak mam nadzieję do tej emerytury nie dożyć...
  A Album piękny ♥

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dobrze jest mieć przynajmniej nadzieję;-D Rzeczywistość zwykle i tak bywa rozczarowująca. Mnie przynajmniej...
   Dziękuję!

   Usuń
 2. Inspirujący prezent :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A wypełnianie go może być równie zajmujące co same podróże:-)

   Usuń
 3. Rewelacyjnie pasuje taki album na prezent z okazji emerytury! Pomysł fantastyczny i mistrzowskie wykonanie. Życzę Tobie i nam wszystkim, żebyśmy szczęśliwie doczekali emerytury i wreszcie zaczęli żyć na całego:))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oby się spełniło Twoje życzenie, ja już na nic innego w życiu nie czekam;-)
   Dziękuję bardzo!

   Usuń
 4. świetny prezent:) A cioci i wujkowi zazdroszczę bo też bym tak chciała:) pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Są bardzo inspirujący, nieustannie ich podziwiam i zazdroszczę tej szczęśliwej i prawdziwie beztroskiej emerytury:-)

   Usuń
 5. Prezent był na moje zamówienie :-). Jest typowo Renya`owy: staranny, wręcz wypieszczony. Został wręczony i się spodobał. Teraz czekam na zaproszenie na oglądanie wypełnionego zdjęciami z podróży.
  A co do emerytury. Zazdroszczę obecnie odchodzącym na emeryturę - z różnych powodów, nawet politycznych. A mojej to lepiej raczej nie dożyć, bo będzie głodowa :-/.

  Mieć po prostu czas na wszystko na emeryturze, nie żyć w pośpiechu - niewyobrażalne.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Prawda! Za tych parę(naście) lat sytuacja emerytalna może być zupełnie do niczego... Z drugiej strony czasy są tak dynamiczne, że wszystko się może zdarzyć, może też być zaskakująco lepiej, niż się spodziewamy, mogą pojawić się możliwości, których dziś nie jesteśmy w stanie przewidzieć. Tak czy inaczej - obecnie myśl o emeryturze to moja jedyna pociecha, bo daje mi nadzieję, że jeszcze będzie cudownie, jeszcze będzie wspaniale;-D. Właśnie o ten CZAS się rozchodzi:-)
   Dziękuję i cieszę się ogromnie, że album się podobał:-D

   Usuń
 6. Świetny prezent! Zdjęcia z różnych wypadów przechowujmy głównie w komputerze lub na kartach pamięci (ja tak mam), a taki piękny album działa motywująco, by te zdjęcia wywołać:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No przynajmniej niektóre, te najbardziej szczególne;-) Dużo fajniej się potem ogląda taki album, niż przerzuca setki zdjęć na komputerze. Ale wiem sama po sobie, że taka selekcja to najtrudniejsze zadanie:-)
   Dziękuję!

   Usuń
 7. Piękny album, piękne przesłanie. A tak w ogóle to sobie myślę, czytając także komentarze powyżej, że to jak żyjemy zależy w dużej mierze od nas, ja sama czasem,albo często się łapię na zbędnym pośpiechu na przykład. A zresztą, miało być o albumie :-) jak dla mnie jest SUPER :-) Pozdrawiam serdecznie :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To prawda z tym pośpiechem, ale to dlatego, że tyle by człowiek chciał, a czasu tak mało zawsze!
   Dziękuję bardzo:-)

   Usuń
 8. Masz fajowych Ciocię i Wujka ✌️ Super album. Taki motywacyjny. By nie usiedzieć na dupie 😉😀

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. hehe śmiejemy się, że kolega emeryt cierpi na ADHD, więc absolutnie nie usiedzi :-))))

   Usuń
  2. Sivka - a zapełnianie albumu, to raczej siedzenie na dupie;-), ale mam nadzieję, że jak kartek w sumie niewiele, to też nie wiele trzeba czasu, żeby go zapełnić, albo zapełniać tematycznie - 1 reprezentacyjne zdjęcie z 1 podróży:-) Ale! To nie mój album przecież, co ja już wymyślam, jak go wypełniać????
   Sal - fajne takie ADHD:-)

   Usuń
 9. Kapitalny album! Optymistyczny, z dobrym przesłaniem, bogaty w emocje. Sama chciałabym kiedyś dostać taki pomysłowy prezent. Życie emerytki czy emeryta nie musi być nudne. Też mam nadzieję, że będę aktywna i znajdę czas na robienie rzeczy, na które wcześniej nie mogłam sobie pozwolić.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję bardzo! Mnie tak spodobała się idea tego albumu, że choć nie robiłam go dla siebie, to wciąż zastanawiałam się jak ja bym go wypełniła;-)

   Usuń