środa, 21 marca 2012

Mój pierwszy banerek

Dostałam ostatnio zaskakujący e-mail. Otóż napisała do mnie Pani Aneta z zespołu Fundacji Kreacja Magia Rąk z propozycją wymiany banerowej. Oczywiście od razu się zgodziłam, bo stronę, którą współtworzy Pani Aneta (można podejrzeć tutaj, a aktualną tutaj) znam od dawna, a prace, które są tam prezentowane zawsze budzą we mnie ogromny podziw. Gdybym nie zobaczyła na własne oczy, to nigdy bym nie uwierzyła, że takie cuda można stworzyć z banalnej makulatury, a konkretnie z gazetowych rurek zwanych papierową wikliną.

Sama jakiś czas temu próbowałam się papierową wikliną bawić (pisałam o tym tutaj), ale moja twórczość to taka sobie amatorszczyzna. Dużo mi jeszcze brakuje, by dojść do wprawy - by rurki i sploty równo się układały. Nie znam też technik, szczególnie wykańczania. Mam nadzieję, że kiedyś nadarzy się okazja, by się tego nauczyć.

Banerki od Pani Anety są już na moim blogu, co zmobilizowało mnie do wykonania własnego. Może to i prosta rzecz, i nie ma się czym chwalić, ale... Myślę sobie, że wszystkie "pierwsze rzeczy" są szczególne i warte odnotowania:).


Jeśli ktoś byłby zainteresowany, oto kod:

<a href="http://ideasbyrenya.blox.pl/html"><img src=" http://ideasbyrenya.blox.pl/resource/blog.002.JPG"</a>


(edit podczas przeprowadzki - banerek jest już nieaktualny, ale zostawiłam go sobie jako wzór,gdybym kiedyś chciała zrobić nowy).Komentarze
2012/03/21 23:13:05
Super, wstawiłam u siebie i udało się:)) nie zawsze wychodzą mi takie rezczy, a czasu na zagłębianie się nie mam. Sama robiłaś swój baner?????? Wow!

Anka
2012/03/22 10:31:50
Jak to prosta??? Ja nie mam pojęcia jak się taki banerek robi; jakiś program chyba trzeba mieć, czy tak?
Twój bardzo ładny, taki popleciony:)
2012/03/23 10:03:09
Dziękuję, dziewczyny!

A rzecz jest rzeczywiście banalnie prosta. Najwięcej czasu spędziłam nad zrobieniem obrazka (wykorzystałam własne zdjęcie i obrobiłam w PhotoScape'ie), a potem wykorzystałam znane kody, jako wzory i po prostu w odpowiednie miejsca powstawiałam swoje linki - pierwszy link jest do mojego blogu, drugi do obrazka. I to wszystko:)
Mała rzecz, a jednak cieszy:)
2012/03/28 11:24:10
Bardzo fajna sprawa z tym banerkiem i też nie miałabym pojęcia jak się do tego zabrać. Pewnie trzeba się wgłębić jak we wszystko, więc wcale nie jest takie proste. Gratulacje, bo to bardzo fajna rzecz i jeszcze jest podpowiedź.
2012/03/29 19:35:26
brawo...

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz